Rzemiosło

Sztuka szycia miarowego, która polega w dużej mierze na pracy ręcznej pozwala nam na stworzenie idealnie dopasowanego stroju do każdej sylwetki. Zapewniamy, że dla nas nie istnieją "nienależyte sylwetki".

Do wykonania eleganckiego ubioru wymagana jest dobra znajomość prawideł rzemiosła, ludzkiej sylwetki, obecnych trendow. Potrzebna jest również wiedza na temat odpowiedniego kroju a takze znajomość podstawowych zasad elegancji oraz nieograniczony dostęp do materiałów i dodatków z najwyższej półki – my to wszystko mamy.

 

Szycie miarowe polega na stworzeniu unikatowego ubioru od podstaw przez jednostkę dla jednostki. Cechuje się wysoką jakością materiałów, które zostały wykorzystane to stworzenia stroju tj. materiały czy dodatki. Krawiectwo miarowe charakteryzuje się tym iż tworzenie garnitury lub innego rodzaju ubioru odbywa się głównie przy wykorzystaniu jedynie rąk oraz umiejętności krawca. To właśnie umiejętności krawieckie rzemieślnika pozwalają Klientom na stworzenie własnej garderoby od podstaw.

Praca krawca polega to stworzeniu dzieła, które będzie w pełni dopasowane do Klienta oraz sprosta jego oczekiwaniom. Klient decydujący się na stworzenie ubioru na indywidualne zamówienie może być pewien iż jego strój będzie niepowtarzalny. Na tym właśnie polega przewaga szycia miarowego nad kupowaniem gotowych szablonów ubrań w sklepie. 


Proces tworzenia garnituru rozpoczyna się od wzięcia dokładnej miary Klienta, wyboru konkretnych tkanin aż do wyboru kroju i różnego rodzaju nawet najmniejszych detali. Kolejnymi etapami są przymiarki (przeważnie 2-3), których celem jest dopracowanie wysokości klap, guzików czy kieszonki oraz innych detali. Dzięki tym spotkaniom jesteśmy w stanie, w pełni spełnić Państwa oczekiwania. 

Na wykonanie stroju, który będzie można nazwać dziełem sztuki krawieckiej składa się bardzo wiele czynności, które są wykonywane ręcznie – bez pomocy maszyn a proces ten trwa w zależności od rodzaju kroju czy formy w granicach 80-150 godzin ciężkiej pracy.

 

 

 

 

Tworzymy ubrania na każdą okazję.